TOR ŁÓDŹ jest jedynym takim obiektem w województwie łódzkim. Ośrodek daje możliwość bezpiecznej jazdy kierowcom samochodów osobowych, motocykli oraz gokartów. Nasz Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy składa się z 1,5 km nitki toru o szerokości 8-12m, dwóch płyt poślizgowych, budynku z salą konferencyjną i kawiarnią.

Tor Łódź - nowoczesny tor dla samochodów, motocykli i gokartów.

Oprócz roli ODTJ, Tor Łódź doskonale nadaje się również jako miejsce idealne do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań i imprez sportowych zarówno dla osób prywatnych, jak i całych firm.

W tym celu obiekt wyposażony został w nowoczesny system pomiaru czasu Tag Heuer. W kolejnym etapie system pomiaru czasu będzie miał pomiar z podziałem na 3 sektory, podobnie jak w Formule 1. Kierowcy samochodów, gokartów lub motocykli otrzymują transpondery, które umieszczają w swoich pojazdach. Jadąc po torze, pojazdy przekraczają miejsca, w których umieszczone są instalacje indukcyjne, wysyłając automatycznie sygnały do centralnego komputera. Ten wyświetla wyniki zarówno na dużym wyświetlaczu na zewnątrz, jak i na monitorach wewnątrz budynku oraz na specjalnie stworzonej na potrzeby Toru Łódź, aplikacji mobilnej, która pozwoli porównywać swoje wyniki z innym kierowcami oraz ułatwi śledzenie postępów przy kolejnych pokonaniach trasy.