To wyjątkowy event dla dwuosobowych załóg (do 2019 roku Rage Race) , startujących samochodami sportowymi klasy premium. To także wydarzenie towarzyskie o charakterze lifestylowym, a zarazem jedyna w Polsce impreza Grand Tourismo, promująca ekskluzywny styl życia, inteligentną rozrywkę oraz rywalizację i moto – turystykę. Dlatego, już od pierwszej edycji, uznany został przez TVN Turbo za najbardziej prestiżową imprezę motoryzacyjną w Polsce. W poprzednich edycjach za kierownicami super aut zasiadali Przemysław Saleta, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Jerzy Dziewulski, Vito Casetti, Patrycja Kazadi, Doda, Radzimir Dębski, Tede i wiele innych gwiazd sportu oraz estrady.

Z powyższych powodów Exotic Rage jest wydarzeniem wielowymiarowym – stanowi także okazję do nawiązania relacji biznesowych, ale przede wszystkim do zaprezentowania szerokiej publiczności najbardziej wyjątkowych, ekskluzywnych aut, jakie jeżdżą po polskich drogach. Dla uczestników istotą Exotic Rage jest rywalizacja na wyznaczonej trasie, w trakcie której załogi wykonują szereg zadań – rozwiązują zagadki lub starają się jak najszybciej połączyć wątki intrygi ukrytej w scenariuszu. Na mecie wygrywają zdobywcy największej liczby punktów przyznawanych za każde zadanie. Tym samym nie jest to klasyczny wyścig, choć szybkość odgrywa tu ważną role, a więc moc auta ma duże znaczenie. W tym roku widzowie i fani motoryzacji podziwiać mogli m.in. takie modele, jak Mercedes AMG GT R, McLaren 720S, Lamborghini Urus, Ferrari Portofino, Rolls-Royce Wraith, czy Maserati GranCabrio.

EXOTIC RAGE 2020 rozgrywany jest w dniach 8-12.07.2020. Na uczestników tegorocznej edycji czeka trasa o długości 1300 kilometrów, która prowadzi przez malownicze zakątki południowej Polski. W stawce ponad czterdzieści superszybkich samochodów i plejada gwiazd sportu, kultury i biznesu. Wśród nich Marcelina Zawadzka, Piotr Stramowski, Antek Królikowski oraz wielokrotny uczestnik EXOTIC RAGE – Jerzy Dziewulski. Jak zapewnia organizator, emocji nie zabraknie, a uczestnicy rywalizować będą nie tylko na ziemi.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa i w trosce o zdrowie uczestników, przygotowane zostały tylko dwie strefy publiczne. Kolorową kawalkadę spod znaku EXOTIC RAGE będzie można zobaczyć już 9 lipca w Częstochowie na terenie Galerii Jurajskie oraz dzień później w Browarze Obywatelskim w Tychach.

Obserwuj nasze profile: